Schemat blokowy

Podpis elektroniczny Amodit wpisany do rejestru niekwalifikowanych usług zaufania NBP

Usługi obsługi podpisywania elektronicznego dokumentów przez platformę Amodit i składania podpisu elektronicznego zostały wpisane do rejestru niekwalifikowanych usług zaufania Narodowego Banku Polskiego. Jest to dla nas niezwykle istotne, aby nasi Klienci mieli pewność, że składanie podpisów poprzez naszą platformę jest bezpieczne.

Podpis elektroniczny to ogólna nazwa szerokiej grupy rozwiązań do uwierzytelniania dokumentów, do których należy również podpis cyfrowy. Podpisem elektronicznym może być zapisany w formie elektronicznej symbol, proces, a nawet dźwięk dołączany do podpisywanego dokumentu. Z kolei podpis cyfrowy to blok informacji zakodowanych cyfrowo, który stanowi jego integralną część i pieczętuje zawartość. Dzięki temu wszelkie próby modyfikacji są od razu wychwytywane.

Tłumaczy CEO Amodit Przemysław Sołdacki.

W przypadku dokumentów na platformie AMODIT podpis jest zabezpieczony technologią blockchain, oferujący najwyższy możliwie obecnie stopień zabezpieczenia danych.

Wpisanie usługi obsługi podpisywania elektronicznego dokumentów przez platformę Amodit oraz składania podpisu elektronicznego do rejestru niekwalifikowanych usług zaufania Narodowego Banku Polskiego dodatkowo utwierdza naszych Klientów, że stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Karta usługi zaufania

Przekonaj się, jak Amodit może pomóc Twojej firmie