Schemat blokowy

Obszar IT

Zależy Ci na sprawnych działaniach w obszarze IT w Twojej firmie? Sprawdź możliwości AMODIT – systemu, który wspomaga procesy związane z helpdeskiem, nadawaniem uprawnień czy rejestrem sprzętu i oprogramowania. Dzięki niemu łatwo zorganizujesz pracę całego działu i będziesz wygodnie monitorować etapy wdrażanych etapów.

Sprawdź wersję demo
IT obieg elektroniczny

Jakie przykładowe procesy
w obszarze IT możesz usprawnić?

System zgłoszeń

Planowanie zadań

Nadawanie uprawnień

Zgłoszenia incydentów bezpieczeństwa

Rejestr sprzętu

Rejestr licencji

Repozytorium dokumentacji systemów

Dowolne inne

Obszar IT
 • Success story z obszaru IT

  Wyzwanie: usprawnienie procesu nadawania uprawnień do aplikacji

  Klient z branży IT zdecydował się na automatyzację w obszarze udzielania dostępu do aplikacji dla nowych pracowników. Warunkiem była możliwość tworzenia raportów dotyczących uprawnień oraz przyspieszenie całego procesu.

  Rozwiązanie przed wdrożeniem systemu

  Do tej pory uprawnienia dotyczące poszczególnych aplikacji były nadawane (i odbierane) ręcznie w odpowiedzi na osobne wnioski (wysyłane mailem lub składane w formie papierowej). Udzielanie informacji zwrotnej po nadaniu dostępu było opcjonalne, co utrudniało komunikację. Jeżeli przełożony chciał zweryfikować, czy dany pracownik ma już dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji, sprawdzał to ręcznie (brak możliwości raportowania).

  Zakres i korzyści wdrożenia

  Zaproponowaliśmy naszemu klientowi proces w systemie Amodit. Zależało nam na uproszczeniu poszczególnych kroków.

  Po wdrożeniu nadanie uprawnień przebiega następująco:

  • przełożony nowego pracownika występuje z wnioskiem o nadanie uprawnień do wybranych aplikacji,
  • sprawa zostaje przydzielona odpowiedzialnemu pracownikowi działu IT lub grupie osób,
  • po nadaniu dostępów osoby odpowiedzialne potwierdzają wykonanie zadania,
  • wnioskujący otrzymuje na maila potwierdzenie zakończenia procesu.

  Dodatkową korzyścią, która usprawniła codzienną pracę zespołu, jest możliwość raportowania z uwzględnieniem perspektywy pracownika (do czego ma dostęp) oraz konkretnej aplikacji (kto ma do niej dostęp). W przypadku zwolnienia przełożony może zlecić masowe odebranie wszystkich uprawnień.

Umów się na darmową konsultację

z jednym z naszych specjalistów. Zaprezentujemy Ci krok po kroku, jak przy pomocy AMODIT skutecznie zoptymalizować obszar IT w Twojej firmie.

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego jest Astrafox sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia, usunięcia, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.