Schemat blokowy

Epodpis - podpis elektroniczny dokumentu

W Twojej firmie działa system informatyczny, w którym przygotowujesz dokumenty do podpisu? Chcesz je wygodnie wystawiać i wysyłać do swoich partnerów biznesowych? Zależy Ci na podpisie elektronicznym, który będzie wiążący prawnie? Sprawdź rozwiązanie Amodit TrustCenter i przyspiesz ten proces biznesowy.

Dowiedz się więcej
TrustCenter

Czym jest AMODIT TrustCenter?

AMODIT TrustCenter to usługa dostępna w chmurze, która umożliwia elektroniczne podpisywanie dokumentów biznesowych z kontrahentami, podwykonawcami, zleceniobiorcami, pracownikami i menedżerami.

Rozwiązanie jest zgodne z Ustawą o usługach oraz identyfikacji elektronicznej z 2016 roku, rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 910/2014, zwanego rozporządzeniem eIDAS, oraz innymi rozporządzeniami regulującymi techniczne aspekty podpisu elektronicznego.

Co zyskasz korzystając z AMODIT TrustCenter i e-podpisu?

Dzięki REST API AMODIT TrustCenter może być zintegrowany z dowolnym systemem CRM, ERP i każdym innym rozwiązaniem wykorzystywanym obecnie w Twojej firmie.

Co zyskujesz dzięki integracji? Praktycznie natychmiastowy dostęp do sprawdzonego narzędzia do podpisywania dokumentów. Jednocześnie nadal pracujesz w znanym i wykorzystywanym przez Twoją firmę systemie informatycznym do przygotowywania i zarządzania dokumentami.

Poznaj pierwszą opinię prawną dotyczącą e-podpisów w AMODIT TrustCenter

korzyści dla Twojej firmy z wprowadzenia e-podpisów

Niższe koszty

Oszczędzasz m.in. na kosztach druku, przesyłania dokumentów pocztą tradycyjną i ponownego odsyłania w razie ewentualnych zmian lub po akceptacji przez drugą stronę.

Oszczędność czasu

Szybko naniesiesz niezbędne poprawki i prześlesz dokument do podpisu. Koniec z ponownym drukowaniem i kolejną wizytą na poczcie.

Elastyczność

Każdy może podpisać dokument z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie i miejscu na świecie, bez konieczności wykupywania dostępu czy zakładania konta.

Natychmiastowy efekt

Twój system IT jest poszerzony o dodatkową funkcjonalność, a pracownicy przygotowujący dokumenty do podpisu nadal korzystają ze znanego sobie systemu.

Kompleksowość

AMODIT TrustCenter pomoże Ci sprawnie zarządzać całym procesem obiegu dokumentu na każdym jego etapie – od przygotowania, opiniowania, aż do akceptacji umowy.

Proekologiczność

To rozwiązanie pozwoli Ci wyeliminować papier z obiegu w firmie (dla przykładu 0,5 mln stron wydruku rocznie to około 20 drzew).

Zobacz, jakie proste jest używanie podpisów elektronicznych

Zastanawiasz się, jak wygląda każdy etap procesu podpisywania umów z wykorzystaniem Twojego systemu IT zintegrowanego z AMODIT TrustCenter? Sprawdź poniżej przykładowy scenariusz tego procesu.

1. Przygotuj dokument

W swoim dotychczasowym systemie tworzysz dokument, który zamierzasz przesłać kilku osobom do podpisania. Wprowadzasz ich podstawowe dane: imię, nazwisko, adres email oraz opcjonalnie numer telefonu komórkowego, nazwę firmy oraz stanowisko.

2. Określ szczegóły

Ustalasz, jak wybrane osoby uzyskają dostęp do dokumentu, np. za pomocą kodu SMS. Decydujesz, jakim typem podpisu (zgodnie z rozporządzeniem eIDAS) ma zostać zatwierdzony dokument. Klikasz przycisk „Wyślij do podpisu”, który skorzysta z AMODIT TrustCenter API.

3. Prześlij do TrustCenter

Dokument jest przesyłany do AMODIT TrustCenter z informacją o adresatach, parametrach logowania i podpisywania. Przed wysyłką nanosimy nasz certyfikat, który potwierdza zgodność z oryginałem – masz gwarancję, że nic nie zmieni się w dokumencie bez Twojej wiedzy.

Poznaj drugą opinię prawną dotyczącą e-podpisów w AMODIT TrustCenter

bezpieczne i proste podpisywanie umów z podpisem elektronicznym

AMODIT TrustCenter gwarantuje bezpieczeństwo i prawidłowe zawarcie umowy pomiędzy Twoją firmą a partnerami biznesowymi. Bez drukowania, przesyłania sobie nawzajem papierowych wersji dokumentu, ręcznego parafowania wszystkich stron i odsyłania podpisanej kopii.

Zależy Ci na wygodnym systemie, który usprawni działanie firmy, między innymi dzięki podpisom elektronicznym? Sprawdź, jak wiele da Ci AMODIT.

AMODIT TrustCenter
 • Jakie są kolejne kroki aby podpisać elektronicznie dokument przez AMODIT TrustCenter

  1. AMODIT TrustCenter poinformuje mailem wskazane osoby o wystawieniu dokumentu do podpisu. Otrzymają one spersonalizowany link do dokumentu umieszczonego w AMODIT TrustCenter.
  2. W zależności od ustawionych opcji logują się do AMODIT TrustCenter. Co ważne, nie muszą zakładać konta, a logowanie może odbywać się na przykład za pomocą kodu SMS. Zapoznają się z treścią dokumentu, wraz z podglądem listy osób, które już złożyły podpis i tych, które jeszcze tego nie zrobiły.
  3. W zależności od ustawionych opcji można użyć jednego z dostępnych typów podpisu: prostego, odręcznego, SMS, odręcznego z potwierdzeniem SMS lub kwalifikowanego PADES. Przy odpowiednim ustawieniu opcji osoba podpisująca może mieć dostępny tylko jeden typ podpisywania, np. podpis kwalifikowany.
  4. AMODIT TrustCenter API daje Ci swobodę zarządzania procesem. Dzięki temu rozwiązaniu z łatwością sprawdzisz aktualny status dokumentu, np. kto już podpisał dokument. Możesz również przerwać proces lub dodać nowe osoby, które powinny złożyć swój podpis.
  5. W momencie podpisania dokumentu przez wszystkie wskazane osoby, każdy z podpisujących otrzyma e-mail z informacją, że proces został zakończony, a w załączniku wiadomości znajdą podpisany dokument.
  6. Podpisany dokument możesz pobrać do swojego systemu IT i tam przechowywać jego kopię. Możesz również zweryfikować podpis, np. w Adobe Reader lub na stronie https://weryfikacjapodpisu.pl

Umów się na darmową konsultację

z jednym z naszych specjalistów. Zaprezentujemy Ci krok po kroku, jak przy pomocy AMODIT skutecznie zoptymalizować podpisywanie dokumentów w Twojej firmie.

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego jest Astrafox sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia, usunięcia, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.