Schemat blokowy

Synchronizacja z AD – teraz także dla użytkowników chmury dzięki Azure AD

Active Directory (AD) to narzędzie firmy Microsoft, które służy do zarządzania użytkownikami, urządzeniami i zasobami w sieci komputerowej. Jest to rozwiązanie, które od dawna znajduje zastosowanie w organizacjach oraz ułatwia zarządzanie dostępem użytkowników, ujednolicając przy tym sposób logowania do aplikacji służbowych.
  • Do tej pory integracja z AD była możliwa tylko dla Klientów posiadających Active Directory (AD) i system AMODIT na własnych serwerach w sieci wewnętrznej.
  • Od wersji 220630 umożliwiamy synchronizację kont użytkowników AMODIT z Azure Active Directory (AzureAD), co pozwala korzystać z zalet AD także naszym użytkownikom w chmurze.
  • Używając logowania domenowego i integracji z Active Directory zyskujesz łatwe zarządzanie uprawnieniami, poprawiasz wydajność i bezpieczeństwo.

Od dłuższego czasu integracja z AD była wykorzystywana w AMODIT, jednak dostęp do niej mieli jedynie Klienci utrzymujący system na własnych serwerach. Wraz z rozwojem chmury pojawiły się nowe wyzwania w zakresie zarządzania użytkownikami i dostępem do aplikacji w Internecie. W odpowiedzi na te potrzeby firma Microsoft stworzyła Azure Active Directory (Azure AD) – usługę chmurową, która umożliwia łatwe zarządzanie dostępem użytkowników do aplikacji w chmurze.

Synchronizacja z AD dostępna dla każdego

Jedną z kluczowych funkcjonalności oferowanych przez AMODIT w zakresie zarządzania kontami użytkowników jest ich synchronizacja z Active Directory (AD). Rozwiązanie to było chętnie wykorzystywane w wielu wdrożeniach naszej aplikacji, jednak Klienci decydujący się na AMODIT w chmurze nie mieli do niego dostępu. W odpowiedzi na potrzeby rynku oraz coraz bardziej powszechne wykorzystywanie Azure AD postanowiliśmy przygotować moduł umożliwiający integrację Azure AD z AMODIT. Dzięki temu rozwiązaniu integracja z AD stała się dostępna dla każdego.

Co daje integracja z AD?

Integracja z Active Directory (AD) pozwala na łatwe zarządzanie dostępem użytkowników oraz zapewnia bezpieczeństwo w procesie uwierzytelniania i autoryzacji. Dzięki integracji z AD użytkownicy aplikacji mogą korzystać z tych samych danych uwierzytelniających, jakie wykorzystują podczas logowania się do swoich kont w systemie organizacji. To połączenie umożliwia także automatyzację procesu przydzielania i odejmowania uprawnień użytkowników, co ułatwia zarządzanie dostępem i zwiększa bezpieczeństwo systemu.

Z punktu widzenia aplikacji AMODIT, Active Directory to źródło informacji na temat odbiorców. W efekcie integracji AD wciąż pozostaje centralnym miejscem zarządzania danymi o użytkownikach, natomiast wszystkie zawarte tam informacje oraz zmiany trafiają automatycznie do AMODIT, dzięki czemu odbiorcy nie muszą martwić się o brak spójności danych.

Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem integracji z AD w aplikacji AMODIT, nie musisz już mieć wątpliwości. Od wersji 220630 nastąpiły zmiany i obecnie nasz system:

  • w chmurze współpracuje z Azure AD,
  • na serwerach Klienta integruje się zarówno z AD, jak i z Azure AD.

Dzięki temu możesz skorzystać z pełni możliwości, które daje połączenie z AD, bez względu na to, w jakim środowisku pracujesz.

Co istotne, dostęp do integracji i całego modułu „Logowanie z wykorzystaniem AzureAD” jest przez nas odrębnie sprzedawany i licencjonowany. Aby w pełni móc korzystać z funkcjonalności samego Azure AD, wymagane jest wykupienie przez Klienta licencji w firmie Microsoft.

Przekonaj się, jak Amodit może pomóc Twojej firmie