22 35 52 164 poland@amodit.com

Elektroniczny obieg faktur

Automatyzowanie obiegu faktur z użyciem sztucznej inteligencji. Skanowanie, opisywanie, zatwierdzanie kosztów, integracja z ERP.
 
URUCHOM WERSJĘ DEMO

Elektroniczny obieg faktur

Elektroniczny obieg faktur w firmie to niezawodny sposób, by zapewnić porządek w dokumentacji, a także usprawnić ich zarządzanie. Minimalizuje ryzyko zgubienia bądź utraty ważnych dokumentów. To właśnie z tych powodów jest to najczęściej wdrażany proces workflow w przedsiębiorstwach.

Dzięki systemowi AMODIT wszelkie działania związane z rejestrowaniem i procesowaniem dokumentów będą dużo prostsze. Automatyzacja procesów przyniesie szereg korzyści, zwiększając kontrolę nad przepływem dokumentacji w firmie, oszczędzając czas w kwestii rejestrowania, uzupełniania czy integrowania dokumentów z systemem ERP.

Elektroniczny obieg faktur, oparty o sztuczną inteligencję, gwarantuje łatwy dostęp, transparentność oraz możliwość szybkiego wyszukiwania potrzebnych dokumentów. Pomaga także lepiej zarządzać kosztami, dzięki zwiększaniu świadomości w kwestii wydatków. Nie czekaj, by odkryć funkcjonalność systemu AMODIT!

Szybka rejestracja dokumentów

Wystarczy zeskanować dokumenty lub przesłać maila z fakturą na odpowiednią skrzynkę mailową. 

Automatyczne odczytywanie danych

System odczyta każdą fakturę wystawioną zgodnie z przepisami i wprowadzi informacje na formularz. 

Ścieżki akceptacji

Faktury w zależności od wskazanych kryteriów mogą być kierowane na różne ścieżki akceptacji. 

Monitorowanie procesu

Kadra zarządzająca posiada pełne oraz bieżące informacje na temat przebiegu każdego procesu. 

Integracja z systemem ERP

Wymiana danych z systemami ERP jest dwukierunkowa. Importowane są dane niezbędne do prawidłowego opisania kosztów z faktury. 

Sprawdzanie baz

AMODIT udostępnia inne przydatne funkcjonalności np. w ramach procesu obiegu faktur: sprawdzenie w bazach Ministerstwa Finansów, czy kontrahent jest czynnym płatnikiem VAT.

Wdrożenie systemu AMODIT istotnie usprawniło zarządzanie przepływem informacji, co jest ważną zmianą jakościową w obszarze działalności grupy PWN.

Ewa Szulc

Kierownik Administracji, Grupa PWN

Elektroniczny obieg faktur

 
 

Szybka rejestracja dokumentów

Zbyt duża ilość dokumentów przytłacza Cię? Męczy Cię czasochłonne tworzenie odrębnych folderów na skany oraz prowadzenie rejestru w Excel’u? Zapomnij o tym. Wdrażając AMODIT, wystarczy, że zeskanujesz fakturę, lub prześlesz ją mailem, a zostanie ona automatycznie zarejestrowana. Wszystkie uprawnione osoby zyskają do nich łatwy i szybki dostęp. System usprawni workflow w Twojej organizacji.

Automatyczne odczytywanie danych

Wiesz, że codziennie tracisz sporo czasu na przepisanie podstawowych danych ze wszystkich otrzymanych faktur! Wiesz, że nie trudno o pomyłkę lub opóźnienia? Korzystając z AMODIT – wystarczy, że zeskanujesz fakturę lub prześlesz ją mailem, a system automatycznie odczyta treść faktury i wprowadzi odczytane dane we właściwe pola na formularzu. Dokument jest od razu gotowy, by przekazać go do opisu merytorycznego do osób odpowiedzialnych za dany koszt. Obieg faktur jest usprawniony oraz transparentny.

Ścieżki akceptacji

Czy w Twojej firmie opisywanie kosztów oraz akceptacja faktur, sprowadza się do tego, że pracownicy, ręcznie opisują wydatki na odwrocie faktury i przekazują ją na kolejne biurko? W takiej sytuacji dokumenty nie zawsze trafiają do księgowości na czas. Korzystając z AMODIT, systemu usprawniającego workflow, faktury są automatycznie przekazywane do akceptacji, do właściwych osób, zgodnie z ustalonymi przez Ciebie warunkami. Osoby te mając podgląd skanu faktury, mogą szybko ją opisać i zaakceptować, nawet przebywając poza firmą czy będąc w podróży służbowej za granicą.

Integracja z systemem ERP

Wymiana danych z systemami ERP jest dwukierunkowa. Importowane są informacje o liście kontrahentów, kontach, projektach i inne dane niezbędne do prawidłowego opisania kosztów z faktury. Eksportowane są dane niezbędne do prawidłowego zaksięgowania dokumentów.

Monitorowanie procesu

Kadra zarządzająca posiada pełne oraz bieżące informacje na temat przebiegu każdego procesu. Wiadomo kto i na jakim etapie np. przetrzymuje dokument, ile dokumentów czeka na akceptację. W systemie wszystkie procesy stają się transparentne, a dostęp do nich jest łatwo dostępny.

Sprawdzanie baz

AMODIT udostępnia inne przydatne funkcjonalności np. w ramach procesu obiegu faktur jak sprawdzenie w bazach Ministerstwa Finansów, czy kontrahent jest czynnym płatnikiem VAT, tworzenie pliku paczki przelewów uwzględniając split payment, odczytywanie kursów walut i wiele innych.

Dołącz do 30.000 zadowolonych użytkowników korzystających z systemu AMODIT

Przekonaj się jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie AMODIT i obsługuj procesy bez długiego i kosztownego wdrożenia.