Schemat blokowy

Elektroniczny obieg zamówień

Setki faktur miesięcznie to codzienność w Twojej firmie? Pracownicy poświęcają czas na ich sprawdzenie, w tym powiązanie z konkretnym zamówieniem? Chcesz przyspieszyć ten proces i wyeliminować pomyłki? Poznaj AMODIT – narzędzie, dzięki któremu osiągniesz lepszą kontrolę nad budżetem, a praca Twojego zespołu będzie bardziej efektywna.

Dowiedz się więcej
Elektroniczny obieg zamówień

Po co elektroniczny obieg zamówień?

Co jest podstawą zarządzania finansami przedsiębiorstwa? Bieżąca kontrola kosztów i utrzymanie ich na założonym poziomie. Budżet musi się zgadzać. Jak to osiągnąć? Ważne są dwie kwestie: szybka reakcja, w chwili, gdy pojawiają się odchylenia, oraz pewność, że pracownicy podejmują w imieniu spółki zobowiązania zgodnie z procedurami i poziomem swoich kompetencji. Oba procesy usprawni elektroniczny obieg zamówień.

Dla kogo elektroniczny obieg zamówień?

Elektroniczny obieg zamówień to uniwersalne rozwiązanie – sprawdzi się w każdej firmie bez względu na branżę. Małe firmy czy korporacje? Zasada jest prosta: im większy biznes, tym więcej dokumentów, które trzeba zweryfikować. W związku z tym wdrożenie obiegu zamówień najbardziej docenią duże firmy, które dzięki AMODIT zaoszczędzą sporo czasu.

Korzyści dla Twojej firmy z elektronicznego obiegu zamówień

Dzięki temu rozwiązaniu przyspieszysz procesy i zyskasz wygodny dostęp do bieżących informacji. AMODIT pozwoli Ci, m.in.:     

Powiązać faktury z zamówieniami

i sprawdzić zgodność obu dokumentów bez konieczności ręcznej weryfikacji (również w sytuacji, gdy faktury są generowane bezpośrednio z systemu ERP)

Automatycznie powiązać

zamówienie z umową

Odwzorować strukturę akceptacji

wraz z przypisaniem limitów wydatków

Składać zamówienia u dostawcy

i monitorować status zamówienia

Sprawdzać poziom wykorzystania budżetu

dla firmy, dowolnych działów lub kosztów

Przeprowadzić integrację z wdrożonym systemem ERP

co umożliwi automatyzację pracy dzięki, np. pobraniu listy dostawców i produktów czy zapisaniu zamówienia w systemie

Jeszcze więcej korzyści z elektronicznego obiegu zamówień

Ręczne i automatyczne tworzenie zamówień

Zamówienia mogą być wprowadzane ręcznie przez użytkowników lub powstawać automatycznie, np. na podstawie budżetu, rejestru umów lub innych cyklicznych zdarzeń. Sposób tworzenia zamówień ustalisz w zależności od rodzaju zamawianej usługi lub produktu.

Zamówienia a rejestr umów

Po połączeniu zamówienia z umową, której dotyczy, oszczędzasz czas podwójnie. Po pierwsze, w zamówieniu mogą zostać wykorzystane informacje z konkretnej umowy, a po drugie, na podstawie rejestru umów możesz automatycznie generować kolejne zamówienia.

Wygodny wgląd w rejestr zamówień

W AMODIT masz dostęp do wszystkich zamówień, w tym do ich statusów oraz wynikających z nich zobowiązań w kolejnych okresach.

Przestrzeganie poziomów kompetencji

Chcesz mieć pewność, że Twoi pracownicy działają zgodnie z przyjętymi normami i uprawnieniami? Podczas składania zamówienia system sprawdza, czy dany użytkownik może stworzyć dokument na tę określoną kwotę. Bazą odniesienia będą wewnętrzne procedury oraz matryca kompetencji.

Różne typy ścieżek akceptacji

W zależności od typu zamówienia, jego kwoty, dostawcy czy innych parametrów dokumenty przechodzą odpowiednie ścieżki akceptacji. Po przejściu przez wszystkie etapy zamówienie może zostać przesłane do dostawcy.

Szybka akceptacja faktur

Po połączeniu faktury z zamówieniem następuje weryfikacja formalna. W przypadku zgodności faktura trafia bezpośrednio do działu księgowego. Dokument nie wymaga dodatkowych podpisów – wcześniej zostało zaakceptowane samo zamówienie. Coś się nie zgadza? Każda rozbieżność zostanie sprawdzona, a faktura przekazana do powtórnej akceptacji.

Umów się na darmową konsultację

z jednym z naszych specjalistów. Zaprezentujemy Ci krok po kroku, jak przy pomocy AMODIT skutecznie zoptymalizować obieg zamówień w Twojej firmie.

    Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego jest Astrafox sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia, usunięcia, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.