22 35 52 164 poland@amodit.com

Zamówienia

Kontrola kosztów to podstawa zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Utrzymanie kosztów na założonym poziomie wymaga stosowania odpowiednich narzędzi informatycznych pozwalających szybko reagować na pojawiające się odchylenia.
URUCHOM WERSJĘ DEMO
Z

Akceptacja zamówień

Zobowiązania podejmowane przez pracownikw w imieniu spółki są podejmowane zgodnie z obowiązującymi procedurami i poziomami kompetencji.

Kontrola budżetu

Wraz z kontrolą kompetencji zamawiającego do złożenia zamówienia na określoną kwotę, sprawdzany jest aktualny poziom wykonania budżetu i zgodność zamówienia z budżetem.

i

Zamówienia a rejestr umów

Zamówienie może być w prosty sposób łączone z umową, której dotyczy. Połączenie z umową pozwala na wykorzystanie szeregu informacji z rejestru umów. Możliwe jest również automatyczne generowanie zamówień na podstawie rejestru umów.

Złożenie zamówienia u dostawcy

AMODIT pozwala na przygotowanie zamówienia do dostawcy i przekazanie go np. drogą mailową lub udostępnienie w systemie.

Rejestr zamówień

Masz dostęp do wszystkich zamówień, stopnia ich realizacji, statusów oraz wynikających z nich zobowiązań w kolejnych okresach.

Łączenie faktur z zamówieniami

Każda faktura może być powiązana z zamówieniem/ami. Dzięki temu masz pewność, że otrzymane faktury kosztowe są zgodne z zamówieniami oraz budżetem.

Jak to realizujemy?

Ręczne i automatyczne tworzenie zamówień

Zamówienia, w zależności od charakteru/rodzaju zamawianej usługi/produktu, mogą być wprowadzane ręcznie przez użytkowników lub mogą powstawać automatycznie np. na podstawie budżetu, rejestru umów, lub innych zdarzeń cyklicznych.

Łączenie faktur z zamówieniami

W momencie, gdy do firmy wpływają faktury za dostawy czy zrealizowane usługi, wystarczy połączyć fakturę z odpowiednim zamówieniem. Często numer zamówienia jest na fakturze i może być automatycznie odczytany przez system.

Takie skojarzenie zamówienia z fakturą pozwala odczytać wszystkie informacje dotyczące zamówienia i sprawdzić zgodność faktury z zamówieniem i natychmiast podjąć odpowiednie kroki. Oszczędza to czas i przyspiesza proces uzgadniania faktur.

W przypadku zgodności faktura trafia bezpośrednio do księgowości bez konieczności jej dodatkowej akceptacji, gdyż wcześniej zostało zaakceptowane zamówienie. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności faktura podlega dodatkowym uzgodnieniom i akceptacjom.

Przestrzeganie poziomów kompetencji

W momencie tworzenia zamówienia przez użytkownika, kontrolowane są jego kompetencje (uprawnienia) do jego złożenia w określonej wysokości. Bazą odniesienia są tu najczęściej wewnętrzne procedury i poziomy kompetencji (matryca kompetencji).

Ścieżki akceptacji

W zależności od typu zamówienia, jego kwoty, dostawcy czy też innych parametrów, przechodzą one odpowiednie ścieżki akceptacji. Zaakceptowane zamówienie jest podstawą wysłania go do dostawcy.

Integracja z ERP

Pobranie listy dostawców, listy produktów czy zapisanie zamówienia w systemie ERP, to tylko podstawowe możliwości, które masz do dyspozycji.

Jeżeli w Twoim przypadku, zamówienia powstają w ERP, to również możesz skorzystać z tej informacji w celu np. weryfikacji zgodności zamówienia z fakturą.

Kontrola zgodności faktur z zamówieniami

Otrzymujesz setki lub tysiące faktur miesięcznie? Musisz sprawdzać, czy są zgodne z Twoim zamówieniami? Ile osób musi obsługiwać te czynności i ile czasu im to zabiera? Właśnie z takimi trudnościami zgłosił się do nas Klient: Obecnie otrzymujemy kilka tysięcy faktur...

czytaj dalej

Funkcjonalności: Rejestr umów

Rejestr umów - budowanie rejestrów, wieloatrybutowość, akceptacje. Czy Ty również chcesz posiadać jedno bezpieczne miejsce, gdzie zarchiwizowane zostają dokumenty? Chcesz mieć możliwość opisania umów i dokumentów powiązanych różnego typu atrybutami, a tym samym szybko...

czytaj dalej

Dołącz do 50.000 zadowolonych użytkowników korzystających z systemu AMODIT

Przekonaj się jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie AMODIT i obsługuj procesy bez długiego i kosztownego wdrożenia.