Schemat blokowy

Dostęp tymczasowy do sprawy dla osób spoza organizacji

Wraz z wersją 2019.0002 wprowadzony został dostęp tymczasowy do sprawy dla osób spoza organizacji. Oznacza to, że osoba nie mając konta w systemie AMODIT, będzie mogła uzyskać chwilowy, ograniczony dostęp wyłącznie do jednej sprawy w zakresie niezbędnym do wypełnienia formularza i przekazania sprawy dalej.

Jakie są potencjalne scenariusze zastosowania dostępu tymczasowego?

 1. Firma rekrutuje pracowników i chciałaby pozyskać od nich zestaw danych niezbędnych w procesie rekrutacji.
 2. Firma zamierza podpisać umowę z nowym kontrahentem, ale najpierw potrzebuje od niego danych, aby przeprowadzić wewnętrzny proces oceny kontrahenta.
 3. Firma okazjonalnie współpracuje z zewnętrznymi prawnikami i przesyła im sprawy do zaopiniowania, a nie chce tworzyć im konta w AMODIT.
 4. Firma korzysta z zewnętrznych rzeczoznawców, którzy okazjonalnie muszą wydać opinię w określonej sprawie.
 5. Firma kieruje do potencjalnych dostawców zapytania ofertowe w sposób umożliwiający jednoznaczne, sformalizowane zebranie ofert, na podstawie których wybierze najatrakcyjniejszą.

dostęp-tymczasowy

W każdym z tych scenariuszy powstaje potrzeba uzyskania informacji od kogoś spoza organizacji używającej AMODIT. Dotychczas jedyną możliwością było wysłanie maila do takiej osoby. Jednak nie pozwalało to na pozyskanie konkretnych danych. Teraz, korzystając z funkcji dostępu tymczasowego, można udostępnić formularz (sprawę) osobie niemającej konta w AMODIT i poprosić ją o wypełnienie i kliknięcie np. w przycisk „Prześlij”. Twórca procesu może określić:

 • na jakim etapie zostanie udzielony dostęp tymczasowy,
 • komu zostanie udzielony,
 • na jak długo,
 • które elementy sprawy będą dostępne dla tej osoby (np. dokumenty, komentarze, sprawy powiązane, historia sprawy itp.). Domyślnie dostępny jest tylko formularz,
 • które pola formularza będą dostępne czy wymagane ,
 • co ma się wydarzyć, gdy osoba kliknie przycisk.

W ten sposób proces przebiega płynnie, w zadanym czasie, z pełnym wykorzystaniem reguł, co powoduje, że uzyskujemy sprawdzone, prawidłowe dane, które możemy natychmiast wykorzystać na dalszych etapach tego procesu.

 

Przekonaj się, jak Amodit może pomóc Twojej firmie