Schemat blokowy

Dane wrażliwe

Twoja firma przechowuje poufne informacje? Chcesz zwiększyć poziom ochrony danych i szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci nimi wygodnie i efektywnie zarządzać? Sprawdź, co zyskasz po wdrożeniu dodatkowego modułu danych wrażliwych w AMODIT.

Dowiedz się więcej
Ochrona danych wrażliwych

Po co moduł ochrony danych wrażliwych?

Moduł ochrony danych wrażliwych w systemie AMODIT to funkcjonalność, która pozwoli Ci bezpiecznie przechowywać poufne i wrażliwe informacje, takie jak dane osobowe czy finansowe, w postaci zaszyfrowanej.

Dzięki temu rozwiązaniu dostęp do danych będą mieć tylko wskazane osoby lub grupy, np. zarząd lub kierownicy działów, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Co ważne, informacje są szyfrowane na poziomie bazy danych systemu AMODIT, co uniemożliwia wgląd do nich nawet administratorom technicznym zarządzającym infrastrukturą IT.

Korzyści dla Twojej firmy z ochrony danych wrażliwych

Co zyskasz po wdrożeniu modułu danych wrażliwych? Wśród korzyści tego rozwiązania użytkownicy najczęściej wskazują na, m.in.:

Bezpieczeństwo danych

Moduł umożliwia zaszyfrowanie danych na poziomie bazy danych, co chroni je przed nieuprawnionym dostępem.

Ochrona prywatności

Udzielenie dostępu do danych tylko wybranym osobom lub grupom, takim jak zarząd czy kierownicy działów, pozwala na zachowanie poufności danych osobowych czy finansowych.

Ułatwienie zarządzania danymi

Wyznaczenie osób lub grup odpowiedzialnych za dostęp do danych wrażliwych pomaga w sprawnym przepływie informacji w firmie i efektywnym zarządzaniu.

Minimalizacja ryzyka

Ograniczenie dostępu do informacji nawet dla administratorów aplikacji i bazy danych minimalizuje ryzyko wycieku danych oraz konsekwencji z tym związanych.

Budowa pozytywnego wizerunku

Ochrona danych wrażliwych klientów czy pracowników przyczynia się do poprawy wizerunku firmy.

Moduł danych wrażliwych w praktyce

Jesteś ciekawy, jak ta funkcjonalność wpływa na działanie firmy? Zapoznaj się z case study z wdrożenia tego modułu i sprawdź, co zyskał nasz klient.

Wyzwanie: ochrona danych wrażliwych

Firma z branży finansowej zdecydowała się na wdrożenie modułu ochrony danych wrażliwych w systemie AMODIT. Powodem była potrzeba zabezpieczenia poufnych danych pracowników, takich jak informacje personalne i finansowe oraz dokumentacja pracownicza.

Rozwiązanie

Po wdrożeniu tego modułu w systemie AMODIT wszystkie dane wrażliwe pracowników zostały zaszyfrowane. Wyznaczono również odpowiedzialne grupy osób, które miały dostęp do danych, w tym kierowników poszczególnych działów, kadrowych czy finansowych. Zaszyfrowano zarówno dane na formularzach, jak i załączniki, takie jak skany dokumentów.

Korzyści wdrożenia

Dzięki wdrożeniu modułu ochrony danych wrażliwych przedsiębiorstwo zminimalizowało ryzyko wycieku informacji oraz potencjalne sankcje za naruszenie przepisów w tym zakresie. Jednocześnie zarządzanie danymi pracowników stało się efektywniejsze i wygodniejsze.

Moduł danych wrażliwych: wymagania

Licencja na moduł

ochrony danych wrażliwych

Konfiguracja

kluczy szyfrujących

Konfiguracja procesu

wskazanie pól, w których będą przechowywane zaszyfrowane dane

Umów się na darmową konsultację

z jednym z naszych specjalistów. Zaprezentujemy Ci krok po kroku, jak przy pomocy AMODIT skutecznie zaimplementować moduł danych wrażliwych w Twojej firmie.

    Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego jest Astrafox sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia, usunięcia, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.