Faktura elektroniczna | AMODIT
+48 538 116 005 poland@amodit.com

FAKTURA ELEKTRONICZNA

Korzyści płynące z implementacji faktur elektronicznych

i
Ograniczenie dokumentów papierowych
Oszczędność czasu
Zmniejszenie liczby zatorów płatniczych
Ujednolicona struktura faktur
Minimalizacja liczby błędnych i fałszywych faktur
Zmniejszenie kosztów operacyjnych
Zredukowanie kosztów fakturowania i przetwarzania danych
n
Ułatwione archiwizowanie dokumentów

Czym jest faktura elektroniczna?

Od 18 kwietnia 2019 roku każda firma objęta jest obowiązkiem przestrzegania ustawy o prawie zamówień publicznych i jest zobligowana do wystawiania oraz odbioru faktur elektronicznych. Wszystko za sprawą europejskiej Dyrektywy 2014/55/UE dotyczącej dostaw publicznych, a konkretnie ich fakturowania w wersji elektronicznej. Tym samym ustrukturyzowana faktura elektroniczna staje się tematem aktualnym bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Ustrukturyzowana faktura elektroniczna zdaje się mieć bowiem o wiele więcej zalet niż wad. Przede wszystkim umożliwia systemowi samodzielne przetwarzanie danych. Można zatem śmiało stwierdzić, iż jest to krok w stronę automatyzacji procesów. Przedsiębiorcy zawsze zyskują na takich działaniach, dzięki zmniejszaniu ponoszonych kosztów. Co więcej, możliwość automatycznego przetwarzania danych pozwala na ich szybką i trafną analizę, z której wnioski mogą posłużyć do wdrożenia działań optymalizacyjnych i rozwojowych.

Wydaje się, iż faktura elektroniczna w ustrukturyzowanej formie prędzej czy później pojawi się w każdym przedsiębiorstwie. Strukturyzacja faktur usprawnia funkcjonowanie instytucji, co przekłada się na zadowolenie klientów, kontrahentów, pracowników i właścicieli, a ostatecznie na zwiększenie zysków.

 

Odkryj i dowiedz się więcej na temat platformy Amodit

Jak platforma AMODIT usprawnia procesy biznesowe i obniża koszty

Poznaj Klientów Amodit i sprawdź jak sprawdza się w ich przedsiębiorstwach

Odkryj wszystkie funkcjonalności, jakie daje system Amodit

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami

Dołącz do 50.000 zadowolonych użytkowników korzystających z systemu AMODIT

Przekonaj się jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie AMODIT i obsługuj procesy bez długiego i kosztownego wdrożenia.