Schemat blokowy

Elektroniczne podpisywanie umów

Zależy Ci na sprawnej komunikacji z kontrahentami i pracownikami? Szukasz narzędzia, które umożliwi bezpieczne podpisywanie dokumentów, w tym zawieranie umów? Przed Tobą AMODIT TrustCenter – komfortowe rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas i przyspieszyć procesy. Podpisz umowę w kilka sekund, a w razie pomyłki – udostępnij ją ponownie bez konieczności czekania na kuriera i ponoszenia dodatkowych kosztów. To takie proste.

Dowiedz się więcej
Podpis elektroniczny

Dla kogo elektroniczne podpisywanie umów?

Podpis elektroniczny w AMODIT sprawdzi się w każdej firmie, która chce wygodnie podpisywać swoje dokumenty. Bez drukowania, przesyłania sobie nawzajem papierowych wersji dokumentu, ręcznego parafowania wszystkich stron i odsyłania podpisanej kopii.

Po co elektroniczne podpisywanie umów?

AMODIT TrustCenter jest usługą dostępną w chmurze, która umożliwia elektroniczne podpisywanie dokumentów z kontrahentami, podwykonawcami, zleceniobiorcami, pracownikami.

Rozwiązanie jest zgodne z Ustawą o usługach oraz identyfikacji elektronicznej z 2016 roku,  rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 910/2014 (zwanego rozporządzeniem eIDAS) oraz rozporządzeniami regulującymi techniczne aspekty podpisu elektronicznego.

Poznaj pierwszą opinię prawną dotyczącą podpisów elektronicznych w AMODIT TrustCenter

Korzyści dla Twojej firmy z wprowadzenia elektronicznych podpisów

Wygoda w codziennej pracy to nie wszystko. Co zyskasz dzięki wykorzystaniu podpisów elektronicznych w AMODIT?

Obniżenie kosztów

odchodzą koszty druku, papieru, przesyłania dokumentów pocztą tradycyjną i ponownego odsyłania w razie naniesionych poprawek

Wygoda i oszczędność czasu

szybko naniesiesz konieczne zmiany i ponownie prześlesz dokument do podpisu bez konieczności czekania na kuriera

Archiwum podpisanych dokumentów

podpisany dokument automatycznie wraca do systemu, nie wymaga żadnej ręcznej ingerencji

Elastyczność

dokument można podpisać z dowolnego miejsca i urządzenia. Twoi kontrahenci nie muszą mieć założonego konta ani nigdzie się logować – zrobią to za darmo w kilka chwil

Działanie proekologiczne

możliwość całkowitego wyeliminowania papieru z obiegu w firmie (oszczędność 0,5 mln stron wydruku rocznie to około 20 drzew)

Poznaj drugą opinię prawną dotyczącą e-podpisów w AMODIT TrustCenter

Jeszcze więcej korzyści z wprowadzenia elektronicznych podpisów

Przygotuj dokument

W dokumencie musi znaleźć się: imię, nazwisko i adres e-mail oraz, opcjonalnie, numer telefonu komórkowego, nazwa firmy i stanowisko. Następnie ustalasz sposób dostępu do dokumentu oraz rodzaj podpisu, o który zostanie poproszony adresat.

Prześlij do TrustCenter

Dokument jest przesyłany do AMODIT TrustCenter z informacją o osobach podpisujących, parametrach logowania i podpisywania. W tym momencie zostaje naniesiony certyfikat potwierdzający zgodność z oryginałem – masz gwarancję, że w dokumencie nie pojawią się żadne zmiany. Twój kontrahent dostaje dokument na skrzynkę mailową i podpisuje go przez przeglądarkę internetową.

Swobodny wybór rodzaju podpisu

W zależności od ustawionych opcji można użyć jednego z dostępnych typów podpisu: prostego, odręcznego, za pomocą SMS-a, odręcznego z potwierdzeniem SMS czy kwalifikowanego podpisu PAdES (dedykowanego plikom PDF).

Wygodny wgląd w przygotowane dokumenty

W trakcie oczekiwania na podpisanie za pomocą AMODIT TrustCenter API sprawdzisz aktualny status dokumentu, w tym to, kto już go podpisał. Możesz również przerwać podpisywanie lub dodać nowe osoby, które powinny złożyć swój podpis.

Autentyczność i integralność dokumentu

Podpisany dokument jest opatrzony pieczęcią elektroniczną, której obecność gwarantuje autentyczność oraz integralność dokumentu. Autentyczność oznacza, że dokument został podpisany za pośrednictwem platformy AMODIT. Integralność daje pewność, że treść dokumentu nie ulegnie zmianie po podpisaniu go przez wszystkich upoważnionych i opatrzeniu go pieczęcią. Te dwie cechy dokumentu mogą stanowić dowód podczas ewentualnych sporów sądowych.

Różne dokumenty

Za pośrednictwem AMODIT przygotujesz dokumenty różnego typu, m.in.: umowy o pracę (z uwzględnieniem poszczególnych stosunków pracy), umowy z kontrahentami i o zachowaniu poufności, umowy kupna, sprzedaży i najmu, regulaminy, pełnomocnictwa, oferty, protokoły, upoważnienia, kosztorysy, bilanse, PIT-y oraz wiele innych.

Chcesz wiedzieć, jak podpisywać dokumenty elektronicznie i bez ograniczeń? Koniec ery dokumentów papierowych w firmie! Obejrzyj webinar na temat różnych typów podpisów i zobacz, jak może wyglądać to w Twojej firmie.

Zobacz, jak zrobili to inni

Chcesz dowiedzieć się, jak inni radzą sobie z optymalizacją procesów? Poszukujesz inspiracji do bardziej efektywnego zarządzania? Sprawdź case study naszych Klientów!

Umów się na darmową konsultację

z jednym z naszych specjalistów. Zaprezentujemy Ci krok po kroku, jak przy pomocy AMODIT skutecznie zoptymalizować podpisywanie umów w Twojej firmie.

    Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego jest Astrafox sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia, usunięcia, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.