Schemat blokowy

ePodpisy w umowach międzynarodowych

Wysyłanie dokumentów papierowych do kontrahentów zagranicznych generuje wiele kosztów, zajmuje dużo czasu oraz zwiększa ryzyko, że dokument nie dotrze na czas lub nie dotrze w ogóle.

Wysyłanie skanów mailem również jest pracochłonne i wymaga zaangażowania wielu osób, a także urządzeń. Jak to w takich sytuacjach bywa, zgodnie z prawem Murphy’ego, jeśli coś może pójść źle, to pójdzie źle. Można tego uniknąć i podpisywać umowy międzynarodowe szybko, a jednocześnie bezpiecznie.

Międzynarodowe standardy podpisów elektronicznych

Część osób ma obawy czy podpis elektroniczny „zadziała” w innym kraju. Obawy te nie są uzasadnione, gdyż standardy podpisów (np. PAdES) są międzynarodowe. Finalnie powstaje dokument PDF, który może być otwarty i zweryfikowany w Adobe Acrobat Reader. Sama operacja podpisywania również jest uniwersalna, gdyż można wykorzystać nie tylko podpisy kwalifikowane, ale również podpisy SMS, które zadziałają w dowolnym kraju.

Duża część naszych Klientów wykorzystuje AMODIT do podpisywania umów lub zamówień ze swoimi kontrahentami z innych krajów. Poniżej znajduje się mapa pokazująca, w jakich krajach składane są podpisy. Natężenie koloru oznacza liczbę podpisywanych dokumentów. Lista krajów oraz liczba podpisywanych dokumentów nieustannie rośnie.

 

Mapa kraje umowy

Mapa flagi

Dowiedz się więcej o podpisie elektronicznym i przekonaj się, jak łatwo i szybko pracuje się w biurze bez papieru.

Przekonaj się, jak Amodit może pomóc Twojej firmie