Schemat blokowy

Podpisuj dokumenty bez przeszkód – integracja AMODIT TrustCenter i SimplySign

Od teraz, dzięki bezpośredniemu połączeniu AMODIT TrustCenter z SimplySign, użytkownicy mogą składać podpisy kwalifikowane bez konieczności korzystania z AMODIT SignApp.
  • Do tej pory składanie podpisów kwalifikowanych w AMODIT TrustCenter wymagało instalacji aplikacji AMODIT SignApp, która współpracuje jedynie na urządzeniach z systemem Windows.
  • Użytkownicy mogli korzystać z chmurowego podpisu kwalifikowanego SimplySign, który również potrzebował integracji z AMODIT SignApp.
  • Od teraz, dzięki bezpośredniemu połączeniu AMODIT TrustCenter z SimplySign, użytkownicy mogą składać podpisy kwalifikowane bez konieczności korzystania z AMODIT SignApp.
  • Podpis kwalifikowany SimplySign jest możliwy do użycia w AMODIT TrustCenter na dowolnym systemie operacyjnym, a co za tym idzie, także na urządzeniach mobilnych.
  • Integracja jest dostępna tylko dla użytkowników mobilnego podpisu SimplySign od Certum by Asseco oraz dla wersji AMODIT 221231.

Podpisy kwalifikowane są wymagane w wielu instytucjach. Dlatego też w trakcie realizacji różnych transakcji, konieczne jest korzystanie z odpowiedniej aplikacji, która umożliwia przejście procesu w pełni online, od momentu przygotowania dokumentu do zebrania kompletu podpisów. Dokładnie taki efekt można osiągnąć korzystając z aplikacji AMODIT zintegrowanej z platformą do elektronicznego podpisu AMODIT TrustCenter. Do tej pory, dla użytkowników systemów operacyjnych innych niż Windows, korzystanie z podpisów kwalifikowanych w AMODIT TrustCenter było niemożliwe. Uległo to jednak zmianie.

Integracja AMODIT TrustCenter z SimplySign

Do tej pory, by złożyć podpis kwalifikowany w AMODIT TrustCenter, konieczne było korzystanie z aplikacji AMODIT SignApp. W związku z tym, że działa ona jedynie na systemie operacyjnym Windows, dokonywanie podpisów na macOS czy urządzeniach mobilnych było niemożliwe.

Dzięki integracji AMODIT TrustCenter z chmurową wersją podpisu kwalifikowanego SimplySign od firmy Certum by Asseco, użytkownicy nie muszą już korzystać z AMODIT SignApp. Oznacza to, że podpisywanie dokumentów podpisem kwalifikowanym jest obecnie możliwe również bezpośrednio na innych systemach operacyjnych oraz urządzeniach mobilnych.

Warto jednak zaznaczyć, że integracja ta jest dostępna jedynie dla użytkowników mobilnego podpisu SimplySign od Certum by Asseco oraz dla osób posiadających AMODIT w wersji minimum 221231. Jeśli użytkownik ma zamiar składać podpisy kwalifikowane od innego dostawcy, nadal będzie musiał korzystać z aplikacji AMODIT SignApp. Ogranicza to jednak możliwości użytkowania do składania podpisu jedynie na urządzeniu z systemem Windows.

Aby poznać więcej szczegółów, w tym między innymi zobaczyć ścieżkę złożenia takiego podpisu, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na wiki AMODIT.

Integracja AMODIT TrustCenter z chmurową wersją podpisu kwalifikowanego SimplySign od Certum by Asseco to krok naprzód w ułatwianiu procesu podpisywania dokumentów podpisem kwalifikowanym. Wciąż pracujemy nad rozwojem naszych produktów i szukamy możliwości integracji z innymi ich typami. Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie zgodne z indywidualnymi potrzebami.

Potrzebujesz wsparcia naszych specjalistów?